piękne koniki mi się podobają, a szczególnie (rasa) konie fryzyjeskie!

super jest ta strona!

ja nie wiem co tu napisać, ale coś tu jest

jest spoko to pierwsza strona. NUMER 1 W POLSCE! to strona jeszcze nie wiem po
co, ale piszę to, żeby coś tu w ogóle było :)POLSKIE RASY KONI:


konik polski (kn) oraz jego odmiana konik biłgorajski (knb) rasa huculska (hc) rasa małopolska (młp) rasa śląska (śl) rasa wielkopolska (wlkp) kuc feliński (kf) polski koń szlachetny półkrwi (sp) polski koń zimnokrwisty (z)stęp – CHODY KONI:
chód czterotaktowy; koń stawia nogi w kolejności: lewa tylna, lewa przednia, prawa tylna, prawa przednia. Rodzaje stępa: swobodny, pośredni, wyciągnięty. kłus – chód dwutaktowy, koń stawia dwie nogi po przekątnej (prawa przednia i lewa tylna, lewa przednia i prawa tylna). Rodzaje kłusa: roboczy, pośredni, zebrany, wyciągnięty. Z punktu widzenia jeźdźca w rekreacji wyróżniamy: kłus anglezowany, ćwiczebny (pełny siad) lub w półsiadzie. Kłusaki mają również kłus szybki, który u innych koni nazywamy już galopem. W jeździe rekreacyjnej oraz sportowej jeździec anglezując, powinien podnosić się z siodła w momencie, gdy koń stawia przednią, zewnętrzną nogę. W konkursach ujeżdżeniowych na czworoboku od klasy P stosuje się tylko kłus ćwiczebny. galop – trzytaktowy chód konia (źle ułożone konie czasem galopują czterotaktem), koń stawia najpierw nogę tylną, potem dwie nogi po przekątnej, a następnie przednią prowadzącą – w zależności więc od tego, która noga stawiana jest jako ostatnia, rozróżnia się galop na lewą i prawą nogę. Rodzaje galopu: roboczy, pośredni, zebrany i wyciągnięty. Można galopować w półsiadzie lub w pełnym siadzie. Koń powinien galopować na tę samą nogę, w którym kierunku idzie (w lewo – na lewą, w prawo – na prawą). Jeśli tak nie jest, a jest to zamierzone, mówi się, że jeździec prowadzi konia kontrgalopem. Jazda kontrgalopem jest trudnym technicznie elementem, bowiem utrudnia koniowi zachowanie równowagi. Jeśli kontrgalop nie był zamierzony to nazywamy go galopem fałszywym. Cwał – na podstawie 16 zdjęć Eadwearda Muybridgea z 1887 roku cwał – jest najszybszym rodzajem chodu. Koń stawia nogi w kolejności: lewa tylna, prawa tylna, lewa przednia, prawa przednia, lub odwrotnie, po czym następuje faza lotu (na animacji). Ten chód jest używany w wyścigach konn

konie to marzenie strona internetowa konik
lepiej kupic kuca czy konia dorosłego? jeżeli chcemy (tak bardzo bardzo)uczyc dziecko jazdy na koniu, oczywiscie lepszy jest kucyk: spokojniejszy,mniejszy itp.
osoby dorosle. ale jezeli chcemy sami mieć konia jezeli jestesmy dorosli lepszy jest duzy kon. no bo kto chce sie osmieszac i jezdzic na malym,slodkim kucyku!
charakter jezeli jestesmy nerwowa osoba to lepiej miec w zapasie wyzsze kucyk np; haflingery albo inne spokojene kuce.
podsumowanie oficjalne podsumowanie: wszystko zalezy od: charakteru,wysokosci, poziomu jazdy!

linki do końskich stron:

ta strona :)
kolejna ;3
formularz zgłoszeniowy dla zwierząt do 'mam talent'