Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze
<

Szkoła Programowania dla Dzieci I Młodzieży

#ZOSTAŃ PROGRAMISTĄ

Programowanie BBC micro:bit

Wymagania

  • Wiek uczestnika: od 10 do 14 lat
  • Kurs zakłada brak wcześniejszej wiedzy w zakresie programowania lub elektroniki
  • Opłata miesięczna: 180 PLNInformacje o zajęciach

Zapisy na kurs programowania
Termin: 09/2021 - 01/2022Co to jest micro:bit?

To niewielki, bo mieszczący się w każdej kieszeni, komputerek. Jego podstawą jest 32-bitowy procesor ARM Cortex M0. Na module o wymiarach 52 x 43 mm znajduje się akcelerometr, magnetometr, Bluetooth, ledowy wyświetlacz o rozdzielczości 5×5 oraz 3 przyciski. micro:bit mimo, że miniaturowy posiada wiele możliwości, ma zastosowania od budowy robotów po budowę instrumentów muzycznych - możliwości są nieskończone. To małe urządzenie ma wiele funkcji, takich jak 25 czerwonych diod LED, które mogą wyświetlać wiadomości. Istnieją dwa programowalne przyciski, które mogą być używane do kontrolowania gier lub wstrzymywania i pomijania utworów z listy odtwarzania. Twój micro:bit może wykryć ruch i powiedzieć, w którym kierunku zmierzasz, może korzystać z połączenia Bluetooth do interakcji z innymi urządzeniami i Internetem..

Zbudujemy i zaprogramujemy robota konstrukcyjnego Tobie II, który po złożeniu składa się z 6 nóg, korpusu, głowy i 2 rąk. Poznamy podstawowe zagadnienia związane z mechaniką i elektroniką.

Podczas warsztatów poznamy podstawy programowania w języku Python, nauczymy się tworzyć proste gry, kodować płytkę micro:bit, jak również włączymy do nauki popularną grę Minecraft. Wybudujemy w niej różne bryły, domki, piramidy, używając Pythona zgodnie z domeną, że najlepiej uczyć się przez zabawę.

Na zajęciach poznamy tajniki programowania w języku Python w sposób przystępny i ciekawy. Jest to język, który z jednej strony jest na tyle prosty i przejrzysty, że można rozpocząć od niego naukę, a jednocześnie wciąż ma zastosowania w wielu profesjonalnych projektach.

Zajęcia odbywają się w

  • Zielona Góra ul. Wyszyńskiego 18. (domek jednorodzinny z tyłu marketu E.Leclearc)
  • Sulechów Osiedle Promień 3B/01 (z tyłu marketu LIDL).

Obecnie prowadzimy nabór na Wrzesień 2021 - Styczeń 2022.